SIK SORULAN SORULAR

Tuğla Panellerin Renkleri Birebir Aynı mı : Ekranda görmüş olduğunuz renk tonuyla ürünün renk tonu değişiklik gösterebilir, sanal ortamdaki renkler gerçek ortamda farklı olabilir. Numune alarak gerçek ortamda doku ve renk deneyimini yaşamanızı tavsiye ediyoruz.

Paneller Hangi Malzemelerden Üretilir : Taş tozu, mermer tozu ve cam elyaftan üretilen fiberglass panellerdir.

Tuğla Panel Kaplamalar İthal midir : Tüm ürünlerimiz kendi üretim hanemizde üretilen yerli malzemelerdir.

Panelleriniz Dış Cephede Kullanılıyor mu : Evet. Su ve nemden etkilenmemesi, dokusunun dökülmemesi , dış hava şartlarına uyumlu olması ve özellikle genleşme ve çekme oranın minimum düzeyde olmasından ötürü dış cephe kullanımı için uygundur. Ürünlerimiz su ve nemden etkilenmez. Islak hacimler de dahil suyun içerisinde dahi kullanımı mümkündür.

Paneller Isıya Dayanıklı mı : Teknik verilerle – 30 ile +120 C derece aralığında herhangi bir deformasyon ve şekil bozulması oluşmaz.

Paneller Darbeye Dayanıklı mı : Evet. Çok ince bir malzeme olmasına karşın darbelere karşı mukavemeti yüksektir.

Panellerin Montajı İçin Yüzey Nasıl Olmalı : Düz ve sağlam bir yüzey yeterlidir. Kaba sıva üzeri dahil her türlü yüzeye monte edilir.

Paneller Kesilebilir mi : Evet. İspirel veya elmas testere ile basitçe kesilebilir. Köşeler macunla düzgün hale getirilir.

Paneller Oval Yüzeyler Uygulanabilir mi : Bazı modellerimizi , belirli çaplardaki yuvarlak kolonlara , iç bükey ve dış bükey alanlara kaplama mümkündür.

Paneller Boyanabilir mi : Evet. Bütün ürünlerimiz kataloglarımızda ve web sayfamızda gördüğünüz biçimde doğal doku ve doğal renktedir. İstenilirse , Montaj Sonrası , su bazlı yada akrilik boyalar ile komple boyanabilir. Ürünümüzün yüzeyindeki doku , boya uygulaması sonrası kaybolmamaktadır. Hiçbir bakım gerektirmez. Oluşan kir ve tozları temizlerken silinebilir yıkanabilir.

Paneller Zemine Uygulanır mı : Hayır. Ürünlerimiz duvar ve tavanlarda kullanılır,zemine uygulanmaz.Yük taşıma özelliği bulunmamaktadır.

Paneller Üzerine Bir şey Asılabilir mi : Panelleri uygulamış olduğunuz yüzeye herhangi bir nesne asmanız olasıdır, monte edeceğiniz eşyanız Panellerin üzerinde değil, arkasında bulunan yapı elemanında yük aktaracağından dolayı herhangi bir sorun teşkil etmemektedir.

Panellerin Montajını Yapacak Ustanız Var mı : Montajlama hizmetimiz opsiyonel olarak satın alabileceğiniz hizmetimizdir. Sizin çalıştığınız duvar / montaj ekibi yardımıyla montajlama yapmayı tercih edebilirsiniz. Ayrıyetten sizin için montaj ekibi yönlendirme konusunda yardımcı olabiliriz.

Panellerin Sağlığa Zararı Var mı : Paneller, kanserojen madde içermez, insan sağlığına ve çevreye zararı bulunmadığına dair sertifikalandırılmıştır. Aynı, evinizin duvarlarını oluşturan malzemelerden imal edilmiştir.

Paneller Suya Neme Dayanıklı mı : Paneller yapısı gereği, su ve nemden etkilenmeyen bir materyal olması sebebiyle son derece sağlamdır, – 30 ile +120 C derece aralığında herhangi bir deformasyon ve doku bozulması yaşanmamaktadır.

Panellerin Rengini Değiştirebilir miyim : Değişik bir renk tercihiniz olması halinde almış olduğunuz veya kullanmakta olduğunuz taş, tuğla veya beton dokulu bütün Paneller dilediğiniz renk boya ile farklı bir renge boyamanız mümkündür.

Paneller İç Cephe Yada Dış Cephe Kullanılır mı : – 30 ve +120 derece arasında ısıya dayanıklı olması, su ve neme karşı dayanıklılık, genleşme ve çekme değerlerinin minimum düzeylerde olması, hafifliği sebebiyle inşaatın statiğine ekstra bir yük bindirmemesi, ve minimum 10 seneye varan solmazlık garantisi, Anatolia Stone panel fiberglass kaplama panellerinin dış cephe kullanımları için özellikle tercih edilmesini sağlamaktadır.

tr_TRTürkçe